Barclay Cynthia 570 Pedestal Lavatory Sink
The Barclay Cynthia 570 Pedestal Lavatory Sink is a traditional design with smooth pedestal and curved basin with single hole faucet operation. A small rim encases the entire basin to reduce drips. The basin also features a built in soap dish with drainage. Dimensions: 22 1/2" Length X 19" Width X 31 1/2" Heigh.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 31 1/2" |
| Length | 22 1/2" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 19" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like